PRZEWODNIK

Witaj w Przewodniku – zakładce, w której znajdziesz niezbędną pomoc i wyjaśnienie – na jakiej zasadzie blog tak właściwie funkcjonuje i o co tu tak naprawdę chodzi. Dla nowicjusza system panujący na blogu może być z początku nieco niezrozumiałą kwestią, ale zapewniamy – po przeczytaniu przewodnika, Twój umysł nieco się rozjaśni, a Ty sam staniesz się nieco spokojniejszy i bardziej obeznany, proste.


I Zacznijmy od najważniejszej kwestii, a mianowicie – jak stać się członkiem bloga
Nie ma w tym nic skomplikowanego, a sprawa wygląda tak samo jak na większości blogów. Strona opiera się na Kartach Postaci, które są tworzone wedle własnych upodobań – rozplanowanie poszczególnych informacji to indywidualna sprawa każdego dołączającego. Wnioskując więc po kilku wcześniej napisanych zdaniach, zapewne nasuwa Wam się pewna teza... a i owszem! – Karty tworzymy samodzielnie, zapisując się w zakładce rekrutacja. Jest to element bardzo wygodny, uważamy, pozwala na wykazanie się nutką kreatywności, aniżeli trzymanie ściśle ustanowionego schematu formularza. 
Dlatego też, jeśli zdecydujecie się na zasilenie szeregów Shadows Of Avenue, zapraszamy do zakładki rekrutacja – rzecz jasna po wcześniejszym zapoznaniu się z tą zakładką, a także regulaminem. To niezbędniki, uwierzcie na słowo. 

II o rasach słów kilka – czyli opisy postaci, w które możesz wcielić się na blogu!
Po przeczytaniu fabuły, zarys wydarzeń mających miejsce na blogu jest Wam już mniej-więcej (miejmy nadzieję, że więcej) znany. Występuje tutaj pięć ras, w które możecie wcielić się jako członkowie naszej małej społeczności, a każda z nich jest odmienna, różniąca się od siebie w znacznym stopniu. Prosimy więc o zapoznanie się ze skróconym opisem każdej z ras, jest to kolejny niezbędny fakt (dlatego też znalazł się w przewodniku).

CZŁOWIEK
WAMPIR
WILKOŁAK
CZAROWNICA (CZAROWNIK)
ANIOŁ
III System pisania na blogu, czyli kwestia raczej nieskomplikowana, ale kto wie?
Shadows of Avenue opiera się na pisaniu opowiadań w postach (tak zwane play by post), na co natykacie się zapewne na większości tego typu blogach. Większość z Was należy (bądź należało) już pewnie do tego typu blogów, więc wie doskonale jak to wygląda, jak wchodzić w interakcję z innymi członkami, lecz zdarzają się i tacy, którzy nie mieli do czynienia z blogami PBP nigdy wcześniej.
Po dołączeniu do naszej małej blogowej społeczności, możecie samodzielnie (a to już chyba nowość, gdyż na innych blogach zazwyczaj nie ma takiej opcji!) dodawać swoje opowiadania i operować nimi na witrynie bloggera. Więcej o tej możliwości możecie przeczytać w regulaminie, do którego gorąco zapraszamy tuż po przeczytaniu przewodnika!
Na blogu istnieją dwa rodzaje opowiadań, jakie możemy pisać naszymi postaciami: zwykłe oraz fabularne. Posty fabularne to takie, w których wprowadzacie na bloga kontynuację Waszej Karty Postaci, ważne wydarzenie, o którym każdy z członków powinien przeczytać, aby dowiedzieć się więcej istotnych rzeczy o Twojej postaci. Przykładowo: Twoja postać zmienia się w wampira – jest to jeden z przykładów postu fabularnego. Jest to jedna, najważniejsza różnica, która oddziela je od zwykłych postów – w których toczą się inne, mniej ważne wątki, w które nie każdy musi się wgłębiać. Postów fabularnych prosimy jednak nie bagatelizować i czytać każdy z nich!

IV Jak prowadzić wątek z innym członkiem bloga? – czyli współwątki.
Sprawa dość prosta i szybka: aby rozpocząć wymianę opowiadaniami z innym autorem na blogu, jeden z Was musi rozpocząć takowe wątkowanie. Rozpoczynamy notkę, opisujemy początkowe wydarzenia, a kiedy zadecydujemy o zaangażowaniu w nasze opowiadanie innej postaci – należy w jakiś sposób włączyć ją w treść i w wybranym momencie oddać pałeczkę współtwórcy wątku. Opowiadania prosimy adresować do konkretnej osoby.

Dodatkowe (przydatne) informacje!
Jako że może większa część z Was nie wie o dość wielu ciekawych trikach, które blogger umożliwia, pokażemy Wam sposób na urozmaicenie komentarzy, co opiera się na dość prostym i szybkim do napisania html'u, więc czemu by nie?
Aby pogrubić tekst w komentarzu: <b>tekst </b>
Aby wyjustować tekst w komentarzu: <i>tekst</i>
Gdy chcemy wykorzystać oba: <i><b>tekst</b></i>
Aby dodać link w komentarzu: <a href="LINK">tekst</a>